a po strefie…

Dwa tygodnie po zakończeniu kolejnej, 21. już edycji szczecińskich targów WSZYSTKO DLA DOMU + wnętrza komercyjne to doskonały czas na podsumowanie imprezy, na której RASTE studio wnętrza wyraźnie zaznaczyło swoją obecność. 

Tegoroczne targi wykończenia i wyposażenia wnętrz okazały się dużym sukcesem,nie tylko dzięki ilości i różnorodności stoisk wystawców, ale przede wszystkim za sprawą frekwencji odwiedzających, którzy mimo nie zawsze sprzyjającej aury postanowili zapoznać się z nowościami lokalnego rynku wnętrzarskiego.
Tym razem na hali Międzynarodowych Targów Szczecińskich, poza dobrze znanymi już przedsiębiorcami ze Szczecina i okolic, pojawili się nowi wystawcy, których zainteresowanie potencjalnych klientów z pewnością nastroiło pozytywnie, pokazało sens udziału w tego typu przedsięwzięciach. Goście targów skorzystali bowiem z okazji, by zasięgnąć informacji na temat usług i towarów prezentowanych na stoiskach, wziąć udział w pokazach i konkursach glazurników, czy parkieciarzy, zwrócić się o poradę u młodych architektów skupionych wokół Strefy Designera, tym razem w nowej, atrakcyjnej formule. To właśnie ta część, stworzona dzięki udanej współpracy dyrekcji MTS ze studiem RASTE, zaskakiwała zwiedzających prezentacją najlepszych projektów meblarskich czołowych nazwisk polskiego designu, a zebranych na 100m2 aranżacji nowoczesnego biura (BALMA i Sitag), gabinetu dyrektorskiego z salą konferencyjną (Balma, Iker), salonu wypoczynkowego (Noti), jak również przykładowej sypialni, pokoju hotelowego. Utrzymana w jesiennej kolorystyce dizajnerska przestrzeń udowodniła, że dobre wzornictwo przestaje być luksusem dostępnym tylko dla nielicznych, a gość specjalny – Marzena Bandyszak, bohaterka szczecińskiego odcinka programu Pan&Pani House – namawiała do korzystania z usług profesjonalistów, których bogata oferta projektowa z pewnością zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. „Dziś praktycznie każdego z nas stać na fachową poradę, sama nigdy nie podjęłabym się zmian w swoim mieszkaniu, a chciałam w końcu spełnić swoje marzenie.” – przekonywała w wywiadzie udzielonym twórcom strefy – Bartkowi Wolskiemu i Joannie Strzykale.

Dużą popularnością, obok Strefy Designera, cieszyła się także Strefa Wnętrz Komercyjnych, w której RASTE zaprezentowało bogaty wybór foteli marki ProfiM, czołowego rodzimego producenta siedzisk polecanych powstającym także u nas na potęgę biurowcom, apartamentowcom. Dzięki aranżacji strefy, fachowej poradzie pracowników autoryzowanego przedstawiciela handlowego fabryki, każdy odwiedzający mógł zorientować się w szerokim asortymencie producenta, wybrać i przetestować fotel dostosowany do swoich potrzeb, nie tylko pod względem walorów ergonomicznych, gabarytów, ale też kolorystyki, faktury materiału wykończeniowego krzesła, fotela. Spektakularnym sukcesem okazała się także promocja nowości ProfiM – fotela multifunkcyjnego mPosition, obok którego nie dało przejść się obojętnie. Wyjątkowe walory produktu prezentował testerom sam dyrektor fabryki, który nasze targi ocenił bardzo pozytywnie.

Dzięki przygotowanym wcześniej projektom stref, promocji imprezy nie tylko w regionie, udało się dotrzeć do szerszego grona odbiorców, przedstawić im zebraną ofertę czołowych lokalnych marek niezbędnych do wykończenia i wyposażenia ich wnętrz.